lloro20px blogIBC80px COLORb      assesorament 60px
 • DSC 2807
 • DSC 2864
 • E.F
 • DSC 2714
 • DSC 2723
 • DSC 2725
 • DSC 2761
 • DSC 2774
 • DSC 2793
 • DSC 2798
 • DSC 2805
 • DSC 2751
MATRICULA ALUMNAT NOU
CALENDARI MATRÍCULA
Proves accés gm

Alumnes de cicles formatius de l'IBC comencen les seves estades de mobilitat Erasmus + arreu d'Europa

WhatsApp Image 2019 05 30 at 17.17.11
Els nostres alumnes de cicles formatius ja han començat les seves estades de mobilitat Erasmus+ arreu d'Europa. Enguany sis alumnes de grau mitja i sis de grau superior realitzaran pràctiques en empreses de diferents països europeus. Tres alumnes del CFGM d'Activitats Comercials, Pili Morcillo, Mateo Orive i Adrià Sánchez, juntament amb l'alumne de CFGM SMX (Sistemes Microinformàtics i Xarxes), Sean Miró, estan fent una estada d'un mes a Sallanches (França) i els alumnes del CFGM SMX, Marc Gavilán i Yanshung Du, a Montpellier (França).  Per altra banda, l'alumne del CFGS ASIX, Ortzi Gabancho, (Administració de Sistemes Informàtics en xarxa) ja és a Vantaa (Finlàndia) per començar les seves pràctiques a una important empresa finlandesa durant dos mesos; i en Jair Catacora del CFGS de Gestió de Vendes i Espais Comercials a Lisboa (Portugal). 
L'Institut Baix Camp ofereix des de fa sis anys la possibilitat que els nostres alumnes puguin fer part de formació en centres de treball en empreses europees gràcies al programa Erasmus+. Amb aquesta experiència els alumnes milloren les seves habilitats lingüístiques, aprenen noves tècniques de treball i s'enriqueixen culturalment. 
 

fsi mecd 2016DE 3l vermell 360px