lloro20px
blogIBC80px COLORb      assesorament 60px

 • entrada
 • cursa
 • picat
 • musica
 • programa me
 • webspunt
 • cercle
 • mikado
 • flashmob
 • El nostre centre és...
 • Esport
 • Innovació
 • Música
 • Competicions
 • Concursos
 • Premis
 • Teatre
 • Cohesió social

Entrega de premis DELF de francès a l'alumnat de l'IBC

IMG 20190221 WA0013 1Els nostres alumnes de 1r de Batxibac i de 4t d’ESO  han recollit aquesta tarda el diploma DELF Scolaire a la sala d’actes de l’Institut Vidal i Barraquer. Ha estat un acte entranyable envoltats dels seus familiars i professors i animat per actuacions de tots els instituts participants. Especialment els nostres alumnes han cantat la cançó “Nos souvenirs” i han llegit un breu discurs sobre la seva experiència com estudiants de francès.

A l’acte també han assistit els representants institucionals, l’inspector d’idiomes dels SSTT d’Ensenyament, un representant  de l’Institut Francès, la coordinadora de llengües estrangeres i directors dels centres.

El DELF Scolaire es un diploma oficial reconegut internacionalment  i té validesa per tota la vida. Aquest diploma permet validar la competència comunicativa de l’alumne en llengua francesa segons el Marc Europeu Comú de Referència.  Representa el pas previ per aquests alumnes que ara estan cursant primer de batxibac (la doble titulació de batxillerat francesa i catalana) o el cursaran el curs vinent al nostre institut. L'enhorabona a tots i totes!

 

fsi mecd 2016DE 3l vermell 360px