lloro20px
blogIBC80px COLORb      assesorament 60px

 • entrada
 • cursa
 • picat
 • musica
 • programa me
 • webspunt
 • cercle
 • mikado
 • flashmob
 • El nostre centre és...
 • Esport
 • Innovació
 • Música
 • Competicions
 • Concursos
 • Premis
 • Teatre
 • Cohesió social

Alumnes de l'Ins Baix Camp reben els premis DELF Scolaire

Els nostres alumnes de 1r de Batxibac i de 4t d'ESO han recollit aquesta tarda el diploma DELF Scolaire a la sala d'actes de l'Institut Vidal i Barraquer.

Ha estat un acte entranyable on els alumnes han estat acompanyats dels seus familiars i professors i animats per actuacions de tots els instituts participants.

Els nostres alumnes han cantat la cançó "Ton combat" acompanyats de la guitarra i han recitat el poema "L'Albatros" i han ballat la cançó "Clown" de Soprano.

A l’acte també han assistit els representants institucionals, la Directora dels ST Ensenyament, Sra Immaculada Reguant, la directora de l’Institut Francès, Mme Pascale de Schuyter la coordinadora de llengües estrangeres de Tarragona, Sra Carme Tinoco i directors dels centres.

El DELF Scolaire es un diploma oficial reconegut internacionalment i té validesa per tota la vida. Aquest diploma permet validar la competència comunicativa de l’alumne en llengua francesa segons el Marc Europeu Comú de Referència. Representa el pas previ per aquests alumnes que ara estan cursant primer de batxibac (la doble titulació de batxillerat francesa i catalana) o el cursaran el curs vinent al nostre institut.

fsi mecd 2016DE 3l vermell 360px