blogIBC80px COLORb        

 • entrada
 • cursa
 • picat
 • musica
 • programa me
 • webspunt
 • cercle
 • mikado
 • flashmob
 • El nostre centre és...
 • Esport
 • Innovació
 • Música
 • Competicions
 • Concursos
 • Premis
 • Teatre
 • Cohesió social

PREMIS WEBS AL PUNT.CAT

websalpunt2017
     

Aquest dilluns 15 de maig s’han publicat els guanyadors de les diverses categories de la darrera edició del concurs Webs al punt .cat. El concurs es basa en l’elaboració de llocs WEB per a alumnes d’ESO, BAT i Cicles Formatius. El nivell dels participants ha estat molt alt i ha costat molt triar un sol guanyador en algunes categories. Per aquest motiu s’ha premiat més d’un projecte en les categories Batxillerat – Cicles Formatius de Grau Mitjà i Cicle, Cicle Formatiu de Grau Superior i Futurs Periodistes. El lliurament de premis serà el proper 26 de maig a Barcelona.

El nostre centre ha estat l’únic premiat en dues categories: el Premi de Batxillerat ha estat per l’Enric Masdeu i el Pau Miró, com a col·laborador, per la web delsbitalsatoms.cat. La unitat mínima d’informació és el Bit mentre que la unitat mínima de tot el físic és l’Àtom. En aquest web relacionen els dos conceptes i fabriquen una mà passiva i un braç robotitzat  a partir de la impressió en 3D.

L’altre premi , en la categoria Cicles Formatius de Grau Superior ha estat pel projectehelix.cat, realitzat per l’Andrés Viñas, amb col·laboració del Sergio Aragón i el Josep Lluís Figueras. Projecte Helix és un mini-joc de plataformes 3D molt senzill pensat per funcionar en el navegador d’Internet, ha sigut programat amb Unity3D i C#.

El tutor d’ambdós projectes és l’Oriol Miró.

fsi mecd 2016